Albüm Satışı

Aydoğan Topal'ın Yeni Klibi "Bende Başla Bende Bit" Yanında!

Aydoğan Topal

MAGAZİNCİ VİDEO HABER - Karadeniz müziğinin genç temsilcilerinden Aydoğan Topal, ikinci solo albümü "Kuzey"i dinleyicileriyle buluşturdu. 13 eserin yer aldığı "Kuzey" albümünde, 12 eser Aydoğan Topal’a ait.

Albümde Kemençe, darbuka ve elektro bağlamada Selim Bölükbaşı yer alırken, Resul Dindar, Selçuk Balcı, Niyazi Koyuncu, Ali Kal, Erdal Bayrakoğlu, Adem Gümüşkaya, Akın Zurnacı ve Salih Yilmaz vokalleriyle sanatçıya destek verdiler.

Topal alışıla gelmiş Karadeniz müziğine alternatif duruş niteliğinde olan bu albümde, gerek kullanılan enstrümanlarla gerekse bestelerle özgün müzik tarzı ve kendine has duruşuyla farklılığını konuşturmak istiyor...

Farklı enstrümanların bir araya gelişini ise sanatçı ‘Aydoğan Topal’ şöyle yorumluyor: “Tulum kemençe ile dansa başlarken, gitarın saksafonu davet edişini, anne karnında ilk duyduğumuzda içimizi titreten o ritmi bulacağınız bu albüm; çaldığı enstrüman ile bütünleşip, notalara hayat verenlerin yarattığı sizlerle beni buluşturan samimi bir dostluğun ürünüdür”

Aydoğan Topal’ın, "Kuzey" albümü Esen Müzik etiketi ile tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini aldı